Вибір димоходу: їх види та особливості

Вибір димоходу: їх види та особливостіОстаннім часом популярними стали камінні печі. Вони красиві та функціональні, тому власники приватних будинків дедалі частіше монтують їх. Щоб підключити такі камінні топки, необхідний надійний димохід з гарною тягою, особливо якщо мова про відкритий камін.

Димоходи бувають цегляними, сталевими та керамічними. Кожен варіант має свої особливості, про які ми поговоримо далі.

Види димоходів

Існують загальні вимоги до облаштування димоходу, про які докладно може розповісти майстер. Ми ж сьогодні розглянемо різні варіанти димоходів, щоб розібратися, який саме вам підійде.

1. Цегляний – ще недавно був єдиним із варіантів, який використовували у будівництві. Цегла універсальний будматеріал, який дозволяє вибрати необхідну товщину стінок, кількість каналів і зробити зміцнення в потрібних місцях (наприклад, де йде покрівельний матеріал). Ще однією перевагою є відносна довговічність. При цьому цей варіант димоходу має і свої недоліки. У нього досить велика вага, тому потрібно робити фундамент. Плюс – монтаж такого димоходу вимагає не тільки певних навичок та знань, але й досить багато часу та сил, що робить процес дуже дорогим.
2. Димохід з нержавіючої сталі. Сталеві труби мають масу переваг, які й зробили їх чудовою альтернативою трудомісткому будівництву цегляного димоходу. Легкий монтаж, невелика вага, різні діаметри та розміри труб, а також широкий вибір фасонних елементів – це безперечно плюси. До речі, завдяки нашому Інтернет-магазину, окрім усіх перерахованих переваг, ви отримуєте ще й вигідну ціну. Це означає, що можна заощадити не лише на монтажі, а й на покупці матеріалів. Сталеві димоходи бувають одно- та двоконтурними. Самі труби можуть відрізнятися характеристиками, щоб підібрати оптимальний варіант – дзвоніть нам.
3. Керамічні димоходи. Внутрішня труба виконана з шамотної маси, її покриває базальтова вата і поверх йде шар легкого бетону або дзеркальної нержавіючої сталі. Вони дуже швидко і просто монтуються, крім того, кераміка особливо стійка до високих температур і впливу конденсату, що робить такий варіант максимально довговічним. При цьому є і мінус – якщо верхнє покриття з бетону, то маса досить велика, що потребує особливої ??підготовки, а при покритті нержавійкою – термін експлуатації скорочується.

Варто одразу сказати, що ступінь надійності димоходу та його термін служби залежить не лише від його виду. Важливим є також сама опалювальна техніка, яка до нього підключена. Тому варто все підбирати у парі. Тобто вибираючи певний тип каміна, ви чіткіше розумітимете, який саме димохід буде оптимальним рішенням до нього.