Вибираємо надійний і якісний циркуляційний насос для дому

Вибрати надійний і якісний циркуляційний насос для дому з нашими порадами - легко

З чого почати вибір насоса для опалення?

циркуляційний насосЯк і в будь-якій іншій справі, дуже важливо правильно підійти до вибору циркуляційного насоса, адже він повинен не просто бути ефективним і продуктивним, але і економним. Завдяки правильному вибору ви отримаєте всі ці переваги і зможете значно підвищити довговічність опалювальної системи загалом, забезпечуючи високоефективний теплообмін і якісний прогрів приміщення з мінімальними витратами енергії.

Перш, ніж купити насос для опалювальної системи, необхідно ознайомиться з документацією на установку. Саме там повинні бути вказані необхідні для вашого будинку робочі параметри, основними з яких є напір і витрата. Це і є головні характеристики циркуляційного насоса, тому слід більш детально розглянути їх.

Як зробити розрахунок циркуляційного насоса?

Є випадки, коли в паспорті не вказана витрата насоса, саме тому ми пропонуємо вам простий спосіб зробити цей розрахунок самостійно. Для цього потрібно використовувати такий вираз: Q = N / (T2-T1).

В ньому:

• Q - необхідна витрата насоса;
• N - відома потужність котла;
• T1 - ступінь нагріву теплоносія на вході в котел;
• T2 - ступінь нагріву теплоносія на виході з котла.

Виконавши розрахунок за допомогою відомих даних, ви отримаєте шукану величину. Але не варто забувати і про сумарний гідравлічний опір системи опалення, тобто напорі. Зверніть увагу, що в замкнутій системі опалення не потрібно використовувати для розрахунку висоту будівлі, так як вона незначно впливає на результат. У малоповерхових будинках при автономній системі опалення, водяний стовп в середньому піднімається на 2-4 м.

Що потрібно врахувати при виборі циркуляційного насоса?

Підбираючи циркуляційний насос дуже важливо врахувати теплоспоживання конкретного випадку. Якщо говорити більш точно, то це кількість тепла, яке знадобиться для обігріву 1 кв.м. площі приміщення. У більшості випадків це значення зазначено в паспорті на будинок, але, якщо й ні, то розрахунок можна виконати досить просто.

Варто відзначити, що в кожній країні є свої стандарти, що регламентують витрату тепла на один квадратний метр. Наприклад, в Європі для обігріву однокімнатної або двокімнатної квартири необхідно 100 Вт тепла, а ось в Україні тільки 70 Вт.

Тільки після ретельних розрахунків можна перейти до вибору циркуляційного насоса для опалення. Якщо ви уважно виконаїте їх і врахуєте всі характеристики, зазначені в документації, то зможете зробити це дуже просто.

Фахівці рекомендують купувати насос із заниженими характеристиками, так як в розрахункових параметрах завжди вказують граничні режими роботи, рідко застосовуються на практиці. Саме тому варто звернути увагу на насоси з більш низькою потужністю, що може значно вплинути на ціну. Це буде не тільки відмінним способом заощадити на покупці, а й на витраті електроенергії.

Якщо у вас є ще питання або ви боїтеся самостійно робити вибір, тоді наші менеджери з радістю допоможуть вам. Ми пропонуємо кваліфіковані консультації та допомогу у виборі оптимального для вашого будинку циркуляційного насоса.