Догляд за бойлером: як продовжити життя водонагрівача?

чистка бойлераБойлер або електричний водонагрівач є одним з найпопулярніших сантехнічних приладів, який дозволяє отримувати гарячу воду в будь-який час. Завдяки йому вода завжди нагрівається до комфортної вам температури за вельми короткий термін. Особливістю сучасних бойлерів, які ви можете знайти в каталозі нашого магазину, є відносно низьке споживання електроенергії за велику кількість нагрітої води.

Конструкція бойлера вельми проста і зрозуміла. Це ємність з утепленими стінами, щоб максимально довго утримувати тепло, до якої підведені дві трубки (для подачі холодної води і забору гарячої). Також всередині водонагрівача є ТЕН (електричний нагрівальний елемент), який нагріває воду. Крім того там розташований термостат, що відключає нагрівач, коли вода досягає заданої температури, а як тільки вода охолоне, термостат наново запускає нагрівальний елемент.
Потрібна температура зазвичай задається за допомогою спеціальної поворотної ручки, вона не дає можливості виставити точну температуру. Хоча є моделі більш дорогі, де є електронна або сенсорна панель управління, що дозволяє вибрати температуру точно до одного градуса.

Специфіка догляду за бойлером

Є два типи бойлерів, залежно від виду електрообігрівача:

• з занурювальним або мокрим Теном (мідний нагрівальний елемент занурений у воду, що нагадує чимось кип'ятильник);
• зі стеатитовим або сухим ТЕНом (не має контакту з водою, так як занурений в спеціальну колбу, що захищена від накипу). Зона віддачі такого Тена більше, ніж погружного, крім того він більш довговічний, але і вартість таких моделей набагато вище.

Якщо мова про догляд за бойлером з мокрим Теном, то він вимагає профілактичного чищення мінімум раз на рік. Це пояснюється тим, що через прямого контакту з водою, на Тене швидко утворюється накип, що погано проводить тепло і вода гріється довше. Це знижує ефективність і підвищує споживання енергії. Сухий ТЕН також вимагає профілактики, так як через накипу, що утворюється на колбі, терморегулятор не може правильно визначати температуру, і прилад буде працювати некоректно, що може привести до поломки.

Що таке чистка бойлера?

Ви повинні від'єднати його від електромережі і демонтувати кришку корпусу, а також електровузли. Далі зливанн воду і витягаєте ТЕН. Його чистять або спеціальними засобами, які доступні в магазинах або за допомогою занурення в ємність з лимонною кислотою. Далі варто почистити бак, для цього також є професійні засоби для чищення. Після цих процедур, перевірте, як все працює і герметичність бойлера.
Такі профілактичні чистки варто проводити хоча б раз на рік, але якщо у вас в будинку жорстка вода, фільтри швидко засмічуються, тоді варто робити це навіть частіше. Як тільки вода починає грітися повільніше або ваш рахунок за електрику катастрофічно зріс - це тривожний дзвінок, що необхідно провести чистку бойлера.

Зверніть увагу, якщо бойлер знаходиться на гарантійному терміні, то він повинен оглядатися тільки спеціальними сервісними центрами!