Найчастіші помилки при облаштуванні опалення у заміському будинку

система опалення в хаті Опалювальна система одна з найважливіших у будь-якому будинку, у тому числі й заміському. Якщо вона неправильно спроектована, то коштуватиме дуже дорого. Тому заздалегідь розберемо найчастіші помилки при її облаштуванні, щоб надалі не робити їх.

Вибір типу енергії

Помилитись із вибором типу енергії набагато простіше, ніж вам здається. Зазвичай вибір стоїть між електрикою, газом та твердим паливом. Кожен варіант має свої переваги, а також недоліки. Наприклад, монтаж електричної системи простіше і дешевше, при цьому платіжки будуть більшими. Тоді як газове опалення дорожче в процесі монтажу, але дешевше при експлуатації. Хоча сьогодні і газ є не найдешевшим типом палива. Найкраще для заміського будинку вибирати альтернативний варіант – твердопаливну систему. Твердопаливний котел дорожчий, але економія згодом дозволить виграти на його встановленні.

Неправильний розрахунок кількості та вибір типу радіаторів

Підбір радіаторів опалення – це не тільки вибір їхнього типу та матеріалу, але й правильний розрахунок необхідної кількості для вашого будинку. Наші менеджери з радістю допоможуть вам зробити ці розрахунки, спираючись на площу будинку, обрану опалювальну техніку та характеристики будинку (вікна, наявність утепленого фасаду тощо). Приблизно це виглядає так – на 1 кв.м потрібно 100 Вт енергії (потужність радіатора, який ви вибрали буде вказана виробником). Щодо ефективного типу радіаторів, то тут є також багато нюансів, які потрібно враховувати. У нашому блозі є стаття про різні види опалювальних батарей, з детальним описом кожного.

Зверніть увагу, що важливо не тільки правильно підібрати кількість батарей, але й встановити їх у оптимальному місці. Тому підбирайте досвідчених спеціалістів для монтажу, щоби потім не заплатити «двічі».

Врахування кількості втрати тепла

Часто люди зазначають, що встановили якісну сучасну опалювальну техніку, прорахувавши щодо площі будинку, але її потужності не вистачає. І справді, потужність може бути правильно підібрана, але якщо в будинку є багато факторів тепловтрати, які не були враховані, її не вистачить. Тому ще на етапі проектування опалювальної системи необхідно виміряти кількість тепловтрат (погані склопакети, наявність містків холоду, неутеплений фасад тощо).

Надмірна економія на техніці

Ще одна часта проблема – надмірне бажання заощадити на етапі закупівлі матеріалів та техніки. Тут все просто - якісні матеріали коштують недешево, але прослужать набагато довше і дозволять зменшити рахунки за опалення. Якщо хочете дійсно заощадити, то підбирайте якісну та надійну техніку та матеріали за вигідною ціною у нашому Інтернет-магазині.