Призначення датчика сухого ходу насосного обладнання

Призначення датчика сухого ходу насосного обладнанняНезалежно від того, яке насосне обладнання для дому ви вибираєте, воно потребує певного захисту. Адже це виріб, який за недостатньої кількості рідини або її відсутності у трубопроводі може вийти з ладу. Ця ситуація називається - сухий хід. Вона може призвести до перегріву окремих деталей, які при запуску двигуна знаходяться в динаміці, також можуть деформуватися. В результаті – знос та поломка.

Зрозуміти, чому так відбуватися просто – вода виступає в ролі мастила та охолоджувача для конструктивних деталей. Якщо його немає, то не варто використовувати насос. Звичайно, за один раз нічого поганого не повинно статися, а ось при частих використаннях на сухому ходу поломок не уникнути.

Зверніть увагу, що виробники не беруть на себе гарантійні зобов`язання у разі поломок, пов`язаних із сухим ходом!

Призначення датчика сухого ходу

Коли в колодязі або свердловині недостатній рівень води, насос може зламатися, якщо вчасно не помітити і не вимкнути його. Зазвичай сучасні насосні системи мають спеціальну автоматику, одним з важливих елементів якої є датчик сухого ходу. Ця автоматика спрацьовує за відсутності води у магістралі. Хоча моделі насосів із вбудованою автоматикою за ціною набагато дорожчі, тому популярністю також користуються простіші насоси. До них просто окремо купують та приєднують датчик. У нашому Інтернет-магазині можна підібрати насосне обладнання як з автоматикою, так і без неї. При цьому ми пропонуємо лише перевірених виробників та готові здивувати вас доступною ціною.

Що може призвести до сухого перебігу?

• Неправильне встановлення насоса. Тому варто довірити це фахівцеві, якщо ви самі не впевнені, що розумієте, як встановити обладнання;
• Засмічення донного фільтра. Якщо мова про свердловини і колодязі, то часто там буває вода з домішками, якщо їх багато і вони великі, то згодом вони засмічують фільтр і вода не може пройти трубами;
• Сезонні осушення свердловин та колодязів. Є регіони, де це відбуватиметься щороку в спеку, є ті, де це рідкість, то захист все одно необхідний;
• Сильні протікання у водопровідній магістралі.

Принцип роботи датчика

Є пружна мембрана (чутливий елемент), на яку діє тиск рідини. Якщо все в нормі (налаштування під мінімальний тиск), вона не реагує. Якщо напір значно знижений щодо виставленого користувачем показника, мембрана змушує контакти розірвати ланцюг за допомогою пружинки. В результаті – насос вимикається.

Необхідно розуміти, що це не єдиний необхідний для успішного та тривалого функціонування насосного обладнання датчик. Саме тому іноді краще купити моделі з автоматикою, щоб не морочитися з цього приводу. Якщо ж вам складно визначиться, то дзвоніть нам і досвідчені фахівці дадуть відповідь на питання, що цікавлять, і допоможуть з вибором оптимального насосного обладнання під індивідуальні потреби.