Поліпропіленові труби і фітинги: особливості, види і специфіка вибору

поліпропіленові трубиЩе пару десятків років тому ніхто не міг уявити собі, чим замінять міцні та довговічні металеві труби. Тоді, як сьогодні, про труби з металів практично ніхто і не думає, на їх зміну прийшли легкі, але при цьому надійні, поліпропіленові труби і фітинги. Знайти їх можна в нашому каталозі, а про їх особливості та основні характеристики ми поговоримо трохи нижче.

Які типи поліпропіленових труб існують?

Якщо говорити про конструктивні ознаки, то труби з поліпропілену бувають двох типів:

• цілісні труби, які відрізняються малою вагою, низькою ціною і міцністю. Трубопроводи такого типу не бояться морозу і періоду відтавання, але вони мають низький температурний поріг плавлення в 1750 С (розм`якшуватися труба починає вже при 1350). Це означає, що при використанні для прокладки гарячого водопроводу (температура 950 і високий тиск), у такій трубі можуть бути знижені показники цілісності;
армовані поліпропіленові труби, які в складі мають армуючий каркас зі скловолокна або алюмінієвої фольги. При цьому перший варіант більш популярний сьогодні, так як простіше зварюється. Обидва ці варіанти відмінно переносять високі температури, але, як і будь-які інші пластикові труби, вони не люблять різких перепадів температур, що означає, для гарячого водопостачання в холодних регіонах вони не підійдуть.

Слушні поради щодо вибору поліпропіленових труб

Як і в будь-якій іншій справі, важливо підійти до вибору труб і фітингів для вашої системи водопостачання або опалення з усією відповідальністю. Перед тим, як купити їх, варто врахувати кілька ключових моментів:

• вид інженерних комунікацій;
• особливості роботи майбутньої системи в умовах, де її монтують.

Будь трубопровід має свої особливості, які ви повинні врахувати при виборі труб і фітингів:

• якщо мова про водопостачання, то частіше використовують поліпропіленові труби білого або сірого кольору;
• для монтування таких труб потрібен спеціальний паяльник і труборіз, які призначені виключно для роботи з ними;
• дуже важливо купувати фітинги для поліпропіленових труб, а не ті, які призначаються для ПВХ труб, навіть якщо розміри зійшлися;
• асортимент на сьогодні досить широкий, тому в ньому складно загубитися. Намагайтеся зупинити свій вибір на якісній продукції з нормальною вартістю, знайти яку можна в нашому каталозі.

Якщо ви далекі від цього, то краще попросити майстра, який буде монтувати опалювальну або водопровідну системи, щоб він сам підібрав для вас якісні і надійні труби. При виникненні питань - просто дзвоните нам.