Критерії вибору радіаторів для приватного будинку і квартири

види радіаторів опаленняПравильно спроектована і змонтована опалювальна система - це запорука затишних і теплих вечорів в зимовий час. Одним з найважливіших елементів цієї системи є радіатори. Саме тому так важливо правильно підібрати дане обладнання, щоб забезпечити максимальну ефективність системи опалення.

Що потрібно враховувати при виборі радіаторів?

Є цілий ряд нюансів, які потрібно врахувати, перед тим, як купити батареї. Це і тип матеріалу, з якого вони виготовлені, та потужність, а в наш час ще й дизайн. Адже давно минули часи, коли в кожному будинку були встановлені стандартні чавунні радіатори.

Сучасний ринок, звичайно ж, забезпечує нас будь-якими розмірами, оригінальними формами і цікавими моделями опалювальних радіаторів, але серед такого величезного асортименту, вельми просто розгубитися, особливо, якщо ви не професіонал і ніколи не стикалися з вибором подібного обладнання. Для того щоб з вами такого не трапилося, ми пропонуємо вам 5 основних критеріїв, на які потрібно орієнтуватися при виборі.

Перший критерій - матеріал виготовлення

Перше, що ви повинні розуміти, перед покупкою - кожен проект вимагає індивідуальних рішень. Тому вирішуючи питання з матеріалом виготовлення, для початку потрібно проаналізувати ваші конкретні умови експлуатації. Варто акцентувати, що вони істотно відрізняються в приватному будинку і квартирі, тому тут вас чекає два підпункти:

• радіатори для приватного будинку, де ви самі контролюєте температуру, не залежите від центрального опалення, не страждаєте від раптових відключень, перепадів тиску і т.д. Тут варіантів багато - це можуть бути сталеві, біметалеві, алюмінієві, мідні або чавунні моделі. Можете сміливо вибирати саме те, що підходить вам по бюджету і зовнішнім виглядом. Зверніть увагу, якщо мова про дачу, куди ви рідко їздите, краще вибрати панельні сталеві батареї, які швидко нагріваються. Але суть в тому, що вони не вимагають багато часу, щоб заповнити систему рідиною і злити її перед від`їздом, що в цьому варіанті обов`язково;
• рішення для квартир, де найчастіше централізоване опалення, і ви самі не впливаєте на температуру і склад теплоносія, а також не контролюєте тиск в трубопроводі, варто віддати перевагу саме біметалічним радіаторів. Вони спокійно переносять тиск в 20, 50 бар, а то і більше. Якщо ж у вас в квартирі автономне опалення, то орієнтуйтеся на попередній пункт.

Другий критерій - вид радіаторів і тип їх підключення

Тип конструкції і підключення батареї орієнтується більше не на умови, а на ваші особисті переваги. Наприклад, в квартирах частіше використовують секційні радіатори, підбираючи потужність, яка вам необхідна. У будинках це можуть бути, як ті ж секційні, так і панельні або трубчасті. До речі, багато дизайнерів останнім часом вибирають саме трубчасті батареї різних незвичайних форм.
Уважно подивіться комплектацію радіаторів, які вам підійшли. Є варіанти з комплектуючими для монтажу, а є ті, до яких все доведеться купувати окремо, що недешево.

Критерій під номером три - потужність

Теплова потужність радіаторів повинна бути розрахована дуже точно, щоб у вас була можливість отримати ефективну опалювальну систему. Потужність приладів вказана в його паспорті. Є недобросовісні виробники, які навмання пишуть потужність, аби догодити клієнту, але таких краще обходити стороною.

Критерій четвертий - швидкість нагріву і охолодження батареї

Це особливо важливо, якщо ви плануєте використовувати систему клімат-контролю. Для неї відмінним рішенням будуть радіатори з малою інертністю, щоб вони швидко прогрівалися і також швидко вистигали.

І останній критерій - фірма-виробник

Як би заїжджене це не звучало, але краще вибирати бренди, які вже встигли добре зарекомендувати себе на ринку опалювальної техніки. Вони дають вам гарантію, вказують реальну потужність, перевірену випробуваннями, мають всі сертифікати якості і необхідну документацію.