Як продовжити життя газового котла: поради фахівців

газовий котелЗабезпечити будинок теплом і гарячою водою при необхідності може газовий котел. При цьому він буде довго і безперебійно працювати тільки при правильному обслуговуванні. Ми запитали у фахівців про тонкощі догляду за котлами такого типу, гарантіями та сервісному обслуговуванні, і тепер готові поділитися з вами.

Почніть з вибору місця покупки

Як би банально це не прозвучало і не скидалося на рекламу, але від того, де саме ви будете купувати свій газовий котел, дійсно багато що залежить. Дуже важливо, щоб обрана модель була сертифікована в нашій країні, мала всі документи і гарантійні талони. Тільки тоді буде діяти гарантія від виробника, і офіційні сервісні центри приймуть ваш прилад на облік. В іншому випадку ви потрапите до звичайних сервісних центрів, які при першому ж виклику здеруть з вас кругленьку суму грошей.

У котлів є термін експлуатації

Якщо ви думаєте, що можна придбати одну модель на все життя, то ви дуже помиляєтеся. На превеликий жаль, у всієї техніки, в тому числі і у газового котла, є певний термін експлуатації. Звичайно, залежно від того, як ви його використовуєте, як правильно і часто робите техобслуговування і не тільки, ці терміни можуть трохи збільшуватися або скорочуватися, але все ж вони нікуди не діваються. Немає нічого вічного.
Наприклад, газові котли з бюджетного розділу прослужать близько 7-9 років, якщо ж мова про преміум-клас виробників і моделей, то цей термін може досягати 15 років, а то і перевищувати цю цифру при правильному догляді і експлуатації.

Після цього терміну вони не зупиняться і не вийдуть повністю з ладу, але їх ефективність відчутно впаде, а поломки різного роду будуть все частіше супроводжувати. Ремонт в такому випадку буде недешевий, а платіжки чималими, тому куди краще накопичити трохи грошей і замінити старе обладнання.

Поради, що подовжують життя газових котлів

• Щорічне сервісне обслуговування - це важливо, навіть якщо вам здається, що все відмінно функціонує. По-перше, це умова для продовження гарантійних обов`язків. По-друге, майстер проведе чистку і перевірку всіх вузлів, змащення, видалить нагар при необхідності. У списку перевірки близько 30 пунктів, важливих не тільки для надійної роботи, а й для вашої безпеки;
• Обов`язково ставте перед котлом стабілізатор і організуйте хороше заземлення;
• Температура нижче 45 градусів на опалення може вивести з ладу теплообмінник;
• Перед грозою вимикайте прилад з розетки, щоб блискавка не вивела його з ладу;
• Не забувайте міняти фільтри води, щоб захистити теплообмінник від бруду і нальоту;
Програматори для регулювання температури допоможуть не тільки заощадити на платіжках за газ, але і налагодять плавну роботу техніки.

Найкраще запланувати сервісне обслуговування на літній період, коли у майстрів є вільний час, і вони можуть підлаштовуватися під вас. Так як восени або навесні зазвичай є багато роботи, і вам доведеться чимало чекати майстра.

Якщо ж мова про надійного продавця - то ви вже на вірному шляху. У каталозі нашого інтернет-магазину представлені виключно сертифіковані газові котли від провідних світових і вітчизняних виробників. Ви отримаєте всі необхідні гарантії та все це за демократичною ціною.