Як правильно кріпити бойлер?

як кріпити бойлерПісля того, як ви вибрали водонагрівач, варто подумати про його монтаж. Про саме підключення ми не будемо розповідати докладно, так як в цьому вам допоможе майстер, а ось про кріплення бойлера на стіну ми поговоримо.

Місце для бойлера

Тут варто визначитися з місцем, де повинен бути встановлений водонагрівач, ще до його покупки, так ви точно не прогадаєте з розмірами. Сьогодні на ринку сантехніки є величезна кількість моделей, які відрізняються за формою, розміром і навіть способу монтажу. Є ті, які потрібно кріпити горизонтально до стіни, а є і ті, що вимагають вертикального кріплення, крім них є і підлогові моделі.

Практично всі бойлери мають досить значну вагу, тому найкраще для їх установки вибрати несучу стіну або міцний простінок. Плюс - до обраного місця повинно бути легко підвести водопровідні труби і електрокабель. Якщо ви вибираєте водонагрівач для декількох точок, тоді варто визначити, яка буде найактивнішою і розташувати бойлер максимально близько до неї. Адже, чим більше відстань, тим довше доведеться спускати холодну воду, що складно назвати економією.

Правильне нанесення розмітки

Для кріплення використовують спеціальні гаки, на які надягають монтажну планку. При цьому бойлер повинен знаходиться мінімум в 15 см від стелі. Визначте осьову лінію бака, і в цьому місці за допомогою рівня або схилу накресліть вертикальну лінію. На правильній відстані від стелі дайте горизонтальну лінію, або просто поставте позначку. Від цієї мітки опустіться вниз для розміщення монтажної планки. Від точки перетину її з вертикальною віссю, в обидві сторони потрібно дати відступ в половину відстані. Саме в цих точках і потрібно свердлити отвори під дюбель. Зазвичай сучасні моделі бойлерів йдуть в комплекті з кріпильними елементами, тому ви запросто зможете зробити все самі.

Іноді є виробники, які на упаковці бойлера або всередині її дають розмітку, яка і є шаблоном для свердління отворів. Тому перед тим, як приступити до роботи, гарненько перегляньте, що у вас в комплекті.

Залежно від того, який тип стіни у вас в будинку або квартирі, монтаж може бути простішим або більш складним. Наприклад, на гіпсокартонну стіну кріпити бойлер без спеціальної підготовки строго заборонено, так як вона просто не витримає ваги. Якщо ви сумніваєтеся в своїх знаннях, то краще довірити і цю частину фахівцям.

Купити якісні та надійні бойлери за демократичною вартості, можна в нашому інтернет-магазині. Крім того у нас є все необхідне для їх монтажу і не тільки.