Електричний котел або конвектор: що вигідніше?

Електричний котел чи конвекторЗ кожним роком ціни на електроенергію ростуть, і з настанням опалювального сезону хочеться вибрати максимально ефективну систему опалення. Якщо ви вже вирішили, що обігрів будинку, квартири або будь-якого іншого приміщення будете виконувати за допомогою електрики, тоді варто визначитися, що вибрати: електричний котел або конвектор.

Про електричні котли

Є кілька основних причин вибрати для електроопалення саме котел:

-    вигідні ціни на дане устаткування. Сьогодні на ринку є величезна кількість сучасних моделей електричних котлів, з кращими характеристиками і високою ефективністю. При цьому їх ціни досить лояльні, особливо, якщо порівнювати з подібним газовим або твердопаливним обладнанням;

-    можливість вибрати двоконтурні котли, які зможуть замінити вам бойлер, адже ви будете отримувати гарячу воду не тільки для обігріву, але і для водопостачання.

Звичайно, є і мінуси використання такого опалювального обладнання. Зазвичай їх використовують для опалення приватних будинків, а при установці такого обладнання існують підвищені вимоги до введення електроенергії в будинок, а також загальної безпеки. Це не буде мінусом для нових будинків, які виконані за всіма сучасними стандартами, а ось для старих будівель може стати проблемою. Саме тому для заміських будинків частіше вибирають електричні конвектори, а не котли.

Електричні конвектори

У конвекторів, які працюють на електроенергії, також є багато плюсів:

-    енергоспоживання конвекторів, які будуть встановлені в кожній кімнаті, не перевищуватиме споживання одним електрокотлом для будинку в цілому;

-    простота конструкції - це значить, що поломки набагато легше можна усунути. Плюс - при поломці котла, ви залишаєтеся без опалення, а при поломці одного з конвекторів, у вас залишаються прилади в інших кімнатах. І заміна такого конвектора набагато простіше і дешевше, ніж котла;

-    простота установки - для того щоб підключити електричний конвектор, вам знадобиться просто правильно прикріпити його до стіни і включити в розетку. Практично будь-який господар може зробити це самостійно, чого не скажеш про встановлення котлів, для яких потрібен тільки професіонал.

Детальніше про електричні конвектори

За своєю суттю конвектор - це вдосконалений обігрівач, який буває спірального і рідкого типу. Спіральні конвектори доступніші за своєю вартістю, але вони пересушують повітря, тому краще віддати перевагу масляним приладів. Хоча ціна на масляний конвектор вище, варто зазначити, що енергоспоживання цим типом обладнання значно нижче, ніж спіральним, тому в результаті ви ще і заощадите.

Правильний вибір електричного конвектора зробити не складно. Головне перевірити наявність терморегулятора (при його відсутності процес нагрівання буде безперервним). Також повинен бути вентилятор, який буде ганяти тепле повітря по кімнаті, і прискорювати процес нагрівання. Потужність залежить від ваших потреб, сьогодні на ринку є моделі з споживаної потужністю від 0,5 кВт до 2,5 кВт. Це дозволяє регулювати температуру в приміщенні і зафіксувати комфортний мікроклімат.

У будь-якому випадку, вибір потрібно робити виходячи їх ваших особистих побажань і потреб.