Чим загрожує поганий робочий тиск води у квартирі та як вирішити проблему?

Чим загрожує поганий робочий тиск води у квартирі та як вирішити проблему?У квартирному водопроводі часто виникають проблеми із робочим тиском. Найчастіше воно низьке, хоча буває і високим. Обидва варіанти зустрічаються у старих забудовах, де зношені трубопроводи. Це не означає, що потрібно терміново шукати квартиру в новобудові та переїжджати, адже рішення є завжди, потрібне лише бажання. Саме про рішення ми й поговоримо сьогодні.

Небезпека поганого тиску води

Якщо говорити про норми, то на виході ми маємо отримувати тиск від 1 до 10 атм. Якщо цей показник нижчий, то натиск буде невеликим. Це означає, що вода тече тоненьким струмком і нормально вимити посуд, прийняти душ або запустити пральну або посудомийну техніку не вдасться. Зазвичай навіть проточний водонагрівач не запускається за такого низького тиску. Адже вся водозабірна техніка має граничні показники після досягнення яких вона припиняє роботу.

Зверніть увагу, що різні виробники та моделі пральних/посудомийних машин та іншої техніки можуть встановлювати різні вимоги до робочого тиску. Тому, якщо у вас в будинку часто виникають проблеми з напором, варто підбирати техніку, яка зможе працювати при мінімальних показниках.

Як зрозуміти, чому низький тиск води?

Як відомо, щоб вирішити проблему, необхідно спочатку знайти її джерело. У старому будинку це може бути накип та окалина на трубопроводі, а також різний осад, як пісок та інші нерозчинні частинки. Якщо у вас нерівномірний натиск на різних кранах (ванна та кухня) або проблема тільки у вас, а у сусідів все нормально, то це може бути пов`язане із засміченням труб. У цьому випадку варто звернутися до голови будинку. Таку проблему вирішують радикальною прочисткою досвідченими фахівцями чи заміною квартирних комунікацій. В ідеалі заміну комунікацій має провести весь стояк вашого будинку. Хоча іноді можна замінити старий вентильний кран на одній із ділянок та отримати рішення.

Якщо ж і після цього проблема не зникає, ідеальним рішенням може стати установка насосної станції на весь стояк. Це одноразове вкладення, яке позбавить всіх мешканців проблем з низьким тиском води.

Підвищуючий насос – швидка допомога при низькому тиску води

Якщо тиск води в стояку є, але коли вечорами всі починають використовувати воду тиску не вистачає, достатньо буде встановити малопотужний насос. Він зробить комфортним використання водозабірних точок навіть у години пік. Їхня вартість залежить не тільки від потужності, а й від виробника. У нашому Інтернет-магазині можна замовити необхідну модель за вигідною ціною та забути про проблему тиску води надовго.

Зверніть увагу, що у таких насосах має бути якісна автоматика, яка убереже від перевантажень. Тому не варто робити ставки на найдешевші моделі. Наші фахівці з радістю вас проконсультують та допоможуть обрати оптимальне рішення для кожного індивідуального завдання.